Popis modelu

Stanovte si svůj cíl

Dojeďte až na konec světa

Nechte své myšlenky volně plynout a následujte je. Kdykoli, kamkoli – se skutečným dobrodruhem, novým S‑Crossem. Získejte s ním dosud nepoznaný rozhled, zažijte radost z pohybu v jakémkoli terénu, ochutnejte novou dimenzi výkonu a poznejte originální design, který je tak troufalý, jak jen crossover může být. Kamkoli Vás představivost zavede, s novým S‑Crossem bude každá volba perfektní. Stanovte si svůj cíl.

Pokořte všechny životní výzvy

Zvládněte své každodenní úkoly s lehkostí na palubě opravdového univerzála. Nový S‑Cross je o přijmutí všech výzev moderního života. Nabízí funkčnost, flexibilitu, prostor, komfort a styl SUV, na hony vzdálený městské džungli. Bez ohledu na okolnosti, nový S‑Cross je ideální způsob, jak začít. Stanovte si svůj cíl.

Design jako vyznání

Vzhled, který prahne po dobrodružství: nový S‑Cross je tak odvážný a sebevědomý, jak vypadá. Objevte design, který definuje dospělý crossover. S novou robustní maskou, svalnatým SUV stylem a velkým vnitřním prostorem. Rozený průzkumník plný dynamiky a síly.

Dynamická příď

Podívejte se do silné mužné tváře. Troufalá přední část je dominantou nového designu s robustním SUV charakterem. Impozantní maska chladiče zvedá celou kapotu výš a spolu s novými ochrannými prvky nárazníku a LED světlomety vyzařuje sílu a neohroženost.

dynamická přední část

 

LED světlomety a LED denní svícení

Trojrozměrně uspořádané vysoce výkonné LED výbojky posilují dynamický design přídě. Obrysová světla jsou tvořena úspornými LED diodami, které zároveň zastávají funkci denního svícení.

LED světlomety a LED denní svícení

 

LED zadní světla

Tenké oblé křivky nových LED svítilen dávají zádi vozu ostřejší charakter.

LED technologie v zadních světlech

 

Přední mlhová světla

Mlhová světla s chromovaným orámováním odrážejí dynamické kontury hlavních světlometů.

Mlhová světla

 

Aerodynamická zpětná zrcátka

Aerodynamicky tvarovaná zpětná zrcátka přispívají k minimalizaci hluku a odporu vzduchu a také nízké spotřebě paliva. Do krytů zrcátek jsou umístěna směrová světla.

Aerodynamicky tvarovaná zpětná zrcátka

Integrované střešní nosiče

Střešní ližiny kombinují praktičnost, elegantní vzhled a propracovanou aerodynamiku.

střešní nosiče

 

Kola a pneumatiky

Nový design sportovně stylizovaných disků kol zvýrazňuje dynamický charakter S‑Crossu. Jejich aerodynamická optimalizace a pneumatiky s nízkým valivým odporem napomáhají snížit spotřebu paliva. K vozům jsou dle výbavové verze dodávána 17" kola z lehké slitiny s leštěným povrchem, 17" kola z lehké slitiny a 16" ocelová kola s poklicemi.

DiskDiskDisk

 

INTERIÉR

Palubní deska

Elegantní plynulé křivky a vysoce kvalitní materiály v každém detailu: po usednutí do S‑Crossu se vás zhostí pocit dynamického pohybu.

 

Interiér nového S-Crossu

 

Tempomat a omezovač rychlosti

Tempomat udržuje řidičem nastavenou rychlost vozidla. Omezovač rychlosti nedovolí přesáhnout řidičem stanovené maximum, například 50 km/h v obci. Nově nabízí S‑Cross také adaptivní tempomat, který udržuje bezpečný odstup od vpředu jedoucího vozidla.

Tempomat a omezovač rychlosti

 

Pádla řazení (s AT nebo TCSS převodovkou)

Páčky řazení pod volantem jsou nejen komfortní, ale dávají jízdě s automatickou převodovkou AT nebo dvouspojkovou převodovkou TCSS sportovní náboj.

Padla řazení

 

Nastavitelný volant

Za všestranně nastavitelným volantem najdou optimální pozici řidiči všech postav. Seřizovat lze sklon i podélnou polohu.

Nastavitelný volant

 

Multifunkční informační displej

Mezi otáčkoměrem a tachometrem je umístěný informační displej, který Vám zprostředkuje přehled o spotřebě paliva, dojezdové vzdálenosti, režimu řízení AllGrip (u verzí 4×4) a činnost parkovacích senzorů. Dále obsahuje ukazatel nápovědy pro řazení rychlostních stupňů, který Vás upozorní na optimální okamžik přeřazení, abyste dosáhli co nejnižší spotřeby paliva.

Audiosystém

Audiosystém obsahuje rádio, přehrávač CD s podporou formátu MP3, konektor USB a Bluetooth®* pro přehrávání hudby a hands-free. Celý systém lze pohodlně a bezpečně ovládat tlačítky na volantu.

* Bluetooth® je registrovaná ochranná známka společnosti Bluetooth SIG, Inc.
Přední a zadní parkovací senzory

Ultrazvukové senzory vpředu a vzadu pomáhají při parkování vozu. Detekují překážky a o jejich vzdálenosti informují řidiče pomocí zvukového signálu a zobrazení na informačním displeji.

Automatické stěrače a světlomety

Stěrače se samočinně spustí, jakmile senzor zaznamená na skle kapky. Frekvence stírání se nastaví podle intenzity deště a rychlosti vozidla. Automatické světlomety a zadní svítilny se zapnou a vypnou v závislosti na intenzitě okolního světla.

Dvouzónová automatická klimatizace

Pro zvýšení cestovního komfortu si můžou řidič a spolujezdec nastavit individuální teplotu, každý pro svou stranu vozu.

Bezklíčkové startování

Stačí mít dálkový ovladač kdekoli u sebe a můžete odemykat a zamykat dveře S‑Crossu nebo startovat motor bez použití klíče.

Vyhřívaná přední sedadla

Dvoustupňové vyhřívání sedáku i opěradla zvyšuje komfort cestujících na předních sedadlech.

Luxusní kožené čalounění*

Sedadla s velkorysými rozměry, důmyslným prošíváním a luxusním koženým čalouněním dělají z posezení v S‑Crossu skutečné potěšení.

*Některé částí čalounění jsou z umělé kůže.

Vyhřívaná sedadla

Kožené čalounění

sedadlo

Zadní sedadla

 

Nastavitelná zadní opěradla

Dělená opěradla zadních sedadel můžou být individuálně nastavena do jedné ze dvou poloh sklonu. První zajišťuje relaxační pozici posádky, druhá zvětšuje zavazadlový prostor.

Skvělý výhled

Velká vnější zpětná zrcátka jsou uchycena přímo do panelu dveří, což maximalizuje úhel výhledu řidiče i viditelný prostor za vozidlem.

 

Panoramatické střešní okno

Připravte se na dech beroucí výhled. Panoramatické střešní okno složené ze dvou posuvných skleněných panelů otevírá nad Vašimi hlavami obrovskou plochu, aby mohla Vaše fantazie dobýt celou oblohu. Ve dne v noci, z libovolného sedadla ve voze, nechte ten úžasný pohled, ať Vás inspiruje k novým dobrodružstvím.

Panorama

 

Nové motory BOOSTERJET

Pod kapotou S‑Crossu pracují dva zcela nové přímovstřikové přeplňované motory navržené s cílem maximální energetické účinnosti. Bez ohledu na aktuální podmínky, s motorem BOOSTERJET podle vlastního výběru se můžete vždy spolehnout na nižší spotřebu a vyšší výkon.